THE WHIRL ROASTERY HİKAYESİ

Yüzyıllar öncesinde Etiyopya’da başlayan ve Yemen’den devam eden kahvenin yolculuğu; sözlü kaynaklara göre, 16. yüzyılda dönemin Yemen Valisi Özdemir Paşa ile önce Osmanlı Devleti başkenti olan İstanbul’a getirilir, sonra da Venedik tacirleriyle Avrupa’ya yayılır. Kahvenin İstanbul’da halk arasında yaygınlaşmasının en önemli etkeni, derviş dergahlarında “Sufi” içeceği olarak konumlanmasıdır. Gündüzleri güncel mesleklerini icra eden Sufiler, akşamları hem semaya ulaşmak adına uyanık kalmak için, hem de kahvenin tok tutan etkisi sebebiyle kahve tüketirler.

Kahvenin Sufilerle özdeşleşme sebebi ise tıpkı kahvenin üretiminde olan uzun uğraş, sabır ve özen gerektiren süreç gibi bir Sufi’nin olgunlaşmasının uzun zaman ve sebaat gerektirmesidir. İşte The Whirl markası; bu topraklardan dünyaya yayılan kahvenin ve sabrın sembolü Sufilerin adına; dünyanın en kaliteli çekirdeklerinin modern teknikler kullanılarak özen ve tutkuyla kavrulmasıyla tüketicilerimize sunulmaktadır. Kuzey Kaliforniya’da el yapımı olarak üretilen “Loring Smartroast” enerji tasarruflu kahve kavurma makinesi, dünyanın en doğa dostu kahve kavurma makinelerinden biri olarak bilinir. Özellikle hassas ve olağanüstü temiz lezzetler üretir.

Dünyadaki en iyi kavurmacılar arasında yer alan Baş Kavurmacı’mızın aşkla kavurduğu ve dünyanın en önemli kahve puanlayıcıları tarafından nitelikli olarak puanlanan kahvelerimiz her yıl portföye katılan yeni bir ürünle zenginleşmektedir. The Whirl Roastery ise Türkiye’nin yüksek tonajlı kavurmahanelerinden biri olarak 3 yılda kapasitesini ciddi anlamda artırmıştır. The Whirl Roastery aynı zamanda herkesin ürünlerimizi satın alabildiği ya da kahvelerini alıp keyifle vakit geçirebildiği sosyal bir alandır. Sizi de The Whirl Roastery’de ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

truly blended color

OTEL RESTORANT CAFE


PERAKENDE


THE WHIRL ACADEMY


Profesyonel Mesleki Eğitim


Bu kurslar Kahve Becerileri Programının bir parçasıdır ve Specialty Coffee Association (SCA) tarafından küresel olarak akredite edilmiştir. Programlar SCA tarafından yönetilir ve Yetkili SCA Eğitmenlerimiz (AST’ler) tarafından öğretilir ve kariyerinizin her aşamasına yönelik eğitim sunar.

ptraining
services 01

Kahve Tutkunları Atölyesi


Onlarca farklı ekipmanın, çeşit çeşit kahvelerin, farklı bir dil konuştuğunu düşünüyorsanız bu eğitimler sizin için demektir. Kahvenin çekirdekten kupaya yolculuğunda her adımı en ince detayıyla öğrenip, farklı demleme teknikleri ve reçetelerle zenginleşeceğiniz ileri bir eğitim atölyesidir.

Danışmanlık


Mekanlarınızdaki kahve servisleriniz için gereksinimlerin en doğru belirlenmesinden, genel altyapı kurulumuna; kahve eğitimlerinden, tasarım desteğine ve ekipman ihtiyaçlarınızın belirlenmesine kadar her aşamada yardımcı oluyoruz.

services

İLETİŞİM


WhIrl Gıda ve TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 

Vergi Dairesi : Beşiktaş 
Vergi Numarası : 73 00571912
MERSİS Numarası : 07300571911200001
Genel Merkez : Nisbetiye Mah. Aydın Sk. No:12, Beşiktaş / IST
Roastery : Maslak Mah. AOS 2. Kısım 6. Sk. No:144, Sarıyer/IST
Telefon : +90 (212) 924-1200
Faks : +90 (212) 924-1299