SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
& FAIR TRADE

The WHIRL Kaliteli kahve üretirken,
ADİL GELİR DAĞILIMINA KATKIDA BULUNUYOR

Türkiye’nin Fair Trade Sertifikası’na sahip lokal kahve markası: 


257200

Dünya genelinde her gün ortalama 1,6 milyar fincan kahve demleniyor. Dünya çapında 125 milyondan fazla insan geçimini kahveden sağlıyor ancak birçoğu bu sevilen ve değerli mahsulden güvenilir bir geçim sağlayamıyor. Bu noktada, gelişmekte olan ülkelerdeki üreticilere yardım etmeyi ve sürdürülebilirliği teşvik etmeyi amaçlayan bir alternatif küreselleşme hareketi öne çıkıyor: Fair Trade. Pazar odaklı bu sosyal girişim, kahve emekçileri başta olmak üzere, tarım sektöründe çalışanların bu sorununu çözmek için oluşturulmuş, bilinçli tüketiciye adil alışveriş yapma hakkı veren bir oluşum niteliği taşıyor. Türkiye’de Fair Trade sertifikası ise lokal kahve üreticileri arasında yer alan; The Whirl’de bulunuyor. Fair Trade sertifikasına sahip olan The Whirl, etik ticaret prensipleriyle uyumlu çalışıyor; üreticilere adil bir gelir sağlayarak, toplulukların gelişimine katkıda bulunuyor.

Fair Trade – The Whirl

Fair Trade sertifikası, bir takım kriterleri sağlayan satıcı firmalara kâr amacı gütmeyen bağımsız kuruluşlar tarafından veriliyor. Doğal kaynakların korunması, toplumsal fayda ve etik ticaret konularında da cesur girişimleri bulunan The Whirl, “Fair Trade” anlayışıyla herkese kaliteli kahve içilebileceğini anlatıyor. 

Türkiye’nin Fair Trade Sertifikasına sahip yerel kahve markası, çiftçilerin ve işçilerin yaşamlarını iyileştirmelerine ve daha iyi bir gelecek inşa etmelerine destek oluyor. Sürdürülebilirlik temelinde değer üretme sürecine odaklanan The Whirl, henüz üç yıl önce yola çıkmasına karşın daha pozitif ve sürdürülebilir bir dünya için attığı somut adımlarla ve aynı çiftçilerle ortaklaşa aracısız çalışarak, çiftçilerin üretimini sürdürülebilir kılıyor. 

Fair Trade, çiftçilerin ve işçilerin yaşamları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını ve geleceklerine nasıl yatırım yapacaklarına karar vermelerini sağlıyor. Fair Trade sertifikalı ürünleri tercih eden kahve tutkunları; çiftçiler, aileleri ve topluluklar için daha iyi bir yaşam kalitesi inşa edilmesine katkıda bulunuyor. 

truly blended color
wholesale

LORING SMART ROAST


Loring Smart Roast makinesi, sürdürülebilir kahve kavurma teknolojisinde öncü bir konumdadır ve çevre dostu bir yaklaşımla tasarlanmıştır. Bu makine, geleneksel kavurma yöntemlerine kıyasla önemli ölçüde daha az enerji tüketir ve emisyonları azaltır.

Benzersiz tasarımı, kavrulmuş kahve çekirdeklerinin mükemmel lezzetini korurken atık miktarını minimum seviyeye indirir. Loring Smart Roast, yenilikçi filtreleme sistemleri ve emisyon kontrol teknolojisi ile donatılmıştır, böylece kavurma işlemi sırasında ortaya çıkan zararlı maddelerin atmosfere salınımını engeller.

Kuzey Kaliforniya’da el yapımı olarak üretilen “Loring Smart Roast” enerji tasarruflu kahve kavurma makinesi, dünyanın en “yeşil” kahve kavurma makinelerinden biri olarak bilinir ve özellikle hassas ve olağanüstü temiz lezzetler üretir. Dünyaya daha duyarlı olunarak kaliteli kahve içmenin mümkün olduğunu göstermek amacıyla yola çıkan The Whirl bireysel hikayeleri ve deneyimleri birleştirerek bugün bir kahve topluluğuna dönüşmüştür. Loring Smart Roast kullanarak, makine yatırımı ve teknik servis ile nitelikli kahveyi şık bir tasarımla birleştirir.