FAIR Trade: Kahve Tutkunlarının
Sürdürülebilir Geleceğe Katkısı


Her gün tahminen 1,6 milyar fincan kahve demleniyor. Dünyanın dört bir yanında, kahveden geçimini sağlayan 125 milyondan fazla insan var. Ancak ne yazık ki bu sevilen ve değerli mahsulden güvenilir bir geçim sağlayamayan birçok çiftçi ve işçi bulunuyor. İşte bu noktada, Fair Trade devreye giriyor. Fair Trade, çiftçilerin ve işçilerin yaşamları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını ve geleceklerine nasıl yatırım yapacaklarına karar vermelerini sağlıyor. Fair Trade sertifikalı ürünleri tercih eden kahve tutkunları; çiftçiler, aileleri ve topluluklar için daha iyi bir yaşam kalitesi inşa edilmesine destek veriyor. The Whirl olarak, Türkiye’nin Fair Trade sertifikasına sahip tek yerel kahve markası olmaktan gurur duyuyoruz. Çiftçilerin ve işçilerin yaşamlarını iyileştirmelerine ve daha iyi bir gelecek inşa etmelerine katkıda bulunacak somut adımlar atıyoruz.

Sürdürülebilirlik bizim için ön planda olan bir değer. The Whirl olarak, topluma duyarlı düşünce yapımızı ve yüksek çevre bilincimizi işimize yansıtmayı hedefliyoruz. Kahve değer zincirimizde, toplumsal fayda konusunda cesur adımlar atıyoruz. Bu adımlarla sürdürülebilirliğe öncülük etmeyi ve gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeyi amaçlıyoruz.

Sürdürülebilir bir kahve endüstrisi için 

Bununla birlikte, Türkiye’de Fair Trade Sertifikasına sahip tek yerel kahve markası olarak etik ticaret prensipleriyle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Çiftçilere adil bir gelir sağlamayı ve toplulukların gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Fair Trade, kahve tutkunlarına günlük tüketim alışkanlıkları aracılığıyla sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunabilme imkanı tanıyor. The Whirl markasını tercih eden tüm kahveseverlerin bu anlamlı girişimin bir parçası olması, bize ayrıca ilham veriyor. Tüketicilerimiz, Fair Trade sertifikalı ürünleri satın alarak çiftçilerin ve işçilerin yaşamlarını iyileştirmelerine destek oluyor. Onların tercihleriyle birlikte, daha adil bir dünyanın inşası ve gelecek nesillerin refahı için önemli adımlar atılıyor.

Çalışmalarımızın içerisinde yer aldığımız topluma ilham vermesi, en büyük dileğimiz. Bireye, topluma ve doğaya saygı ilkesi, değer üretme sürecimizin temelinde yer alıyor ve The Whirl’de sürdürülebilirlik yönetimi çalışmaları sürdürülebilir kalkınma amaçlarına paralel olarak devam ediyor. Sürdürülebilirlik faaliyetlerimiz, bir şirketin dünyanın yüzleştiği zorlukları karşılamak için hangi vizyon, amaç ve sorumlulukları taşıması gerektiğine dair görüşümüzü somutlaştırıyor. İşimizi sürdürülebilirlik ve pozitif etkileşim temelinde şekillendirerek, adil ticaretin önemini vurguluyoruz. Dünyaya daha duyarlı davranarak, kaliteli kahve içilebileceğini herkese anlatmak istiyoruz.